Esencie, ktoré pomôžu lepšie vidieť

Ako sa cítiť plný energie pomocou 2 jednoduchých tipov

posilnenie egergieMedzi únavou a nedostatkom energie existuje len nepatrný rozdiel, preto sa tieto dva stavy ľahko zamieňajú. Únava je vyvolaná dlhou a vyčerpávajúcou činnosťou, či už psychickou alebo fyzickou, zatiaľčo nedostatok energie vás môže nepríjemne prekvapiť hneď ráno po prebudení. Takýto nedostatok energie vás ovplyvní psychicky, emocionálne i duševne rovnako významne ako fyzicky, čo sa prejaví neochotou a zníženou výkonnosťou.

Príčina môže byť fyzická ako napr. málo výživná, nedostatočná strava alebo nevyvážená strava. Väčšinou však existujú aj iné príčiny - napr. psychické. A práve tu môžu pomôcť esenciálne oleje.

Nedostatok energie môže byť tiež spôsob, ktorým vám telo dáva najavo, že ste chronicky vyčerpaní a potrebujete si odpočinúť. V takomto prípade pomôže normálnu hladinu energie obnoviť dovolenka. Napriek tomu je vhodné nájsť spôsob, ako takémuto vyčerpaniu v budúcnosti predísť.

Zamerajte sa na spánkový režim. Môžete mať problémy so spánkom, pretože chodíte spať príliš unavení a neskoro, ale tiež môžete trpieť nespavosťou a prebúdzať sa unavení a bez energie.

Dôležité je taktiež pred spánkom ukľudniť svoju myseľ. Vedieť myseľ „vypnúť“. Pomôcť v tom vám môže aj čistiace videjko starej havajskej techniky Ho'oponopono. Táto technika uzdravuje nielen fyzické telo, ale pomáha pri rôznych situáciách, náladách, psychických stavoch.

Večer pred spánkom môžete použiť ukľudňujúce a utišujúce esenciálne oleje, ktoré posilnia spánok a ráno naopak oleje povzbudzujúce, ktoré zvýšia hladinu energie.

Užitočné opatrenia, ktoré môžete pri posilnení energie využiť:

  • Navodiť príjemný posilňujúci spánok pomôže levanduľový esenciálny olej, účinný je aj majorán, ruman rímsky, rumanček pravý, neroli, šalvia a santálové drevo.
  • Doprajte si aromatický kúpeľ pred spaním (s nie príliš horúcou vodou) a na vankúš nakvapkajte jednu alebo dve kvapky levandule.
  • Ráno používajte povzbudzujúce esenciálne oleje, aby váš deň začal pozitívnou energiou, ktorá vám vydrží až do večera. Pokiaľ začnete ráno s nedostatkom energie, behom dňa sa váš stav bude zhoršovať.

  • Môžete postriekať esenciálnymi olejmi dno vane, keď sa ráno pôjdete sprchovať. Rozmarín bazalka sú povzbudzujúceposilňujúce a spoločne s citrusovými esenciálnymi olejmi  majú osviežujúcu vôňu.

  • Vynikajúcim povzbudzovačom je aj zmes esenciálnych olejov En-R-Gee. Táto zmes bola priamo zostavená tak, aby dodávala energiu a obnovovala duševnú bdelosť. Obsahuje esenciálne oleje ako rozmarín, muškátový orech, čierne korenie, borievka, jedľa balzamová z Idaha, citrónová tráva, klinček. Môžete En-R-Gee použiť miesto parfému alebo si pár kvapiek natrite na chodidlá.

 

Napísala: Viktória Vargová

Zdroj: Aromaterapie od A do Z. od Gil Farrer-Halsovej (upravené)

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

Moja láska k esenciám začala pred vyše 5 rokmi. Nebolo to však na prvú šupu :D. Objednala som si síce po prvom navoniavaní difuzér a štartovaciu sadu, ale... Čítaj ďalej>>>

Viktória Vargová Váš poradca :)

Vnímala som, že sú oveľa viac, ako len vône. Hľadala som niečo voňavé na doplnenie rady produktov, ktoré využívam pri práci s klientmi aj pre seba. A moja intuícia ma nesklamala :) Ja som sa do nich "zamilovala" :-) a používam ich každodenne. Čítaj ďalej>>>

Lívia Mészárosová Terapeut, intuitívny kouč a lektor, www.studiolivia.sk

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalej pre analytické účely a v prípade súhlasu aj pre retargeting (cielená reklama). Ďalšie informácie nájdeš  na stránke  Ako používame cookies