Esencie, ktoré pomôžu lepšie vidieť

Ako vyčariť nádhernú sviežu vôňu a zároveň podporiť zdravie a pohodu u Teba doma?

Vieš aká je kvalita vzduchu, ktorý doma dýchaš

osviezenie vzduchu

Ovzdušie, ktoré dýchame úzko súvisí aj s naším zdravím. Nejde len o to, aký vzduch dýchame vonku, ale aj vo vnútri v interiéroch, keďže tam ľudia trávia väčšinu svojho času.

To, že je treba pravidelne vetrať, je jasné. Ale čo v prípade, ak si chceme dopriať trošku osvieženia vzduchu. Mnoho ľudí siahne automaticky po klasických osviežovačoch vzduchu, ktoré bežne nájsť v obchode. Či už sa jedná o rôzne spreje alebo gély.

Vieš však, že osviežovače vzduchu môžu ohroziť Tvoje zdravie?

Aj odborníci na enviromentálne zdravie varujú pred takýmito osviežovačmi, ktoré obsahujú rôzne syntetické arómy, rozpúšťadlá, konzervačné látky, farbivá. A výrobcovia dokonca ani nemusia všetky takéto „lahôdky“ uvádzať na obaloch.

To, že tieto látky poškodzujú imunitný systém, narúšajú hormonálnu rovnováhu, vyvolávajú rôzne alergické reakcie, astmu, bolesti hlavy, dráždia pokožku, oči a podobne, je len čerešničkou na torte.

Existujú teda spôsoby ako si osviežiť domov a nevystavovať sa nebezpečenstvu?

Áno, je ich hneď niekoľko. Môžeš využiť napríklad čestvé kvety, sušené bylinky, klinček, pomaranč, citrón,  vonné sviečky (pri sviečkach je tiež najlepšie si vytvoriť vlastnú – do horúceho vosku kvapneme pár kvapiek esenciálneho oleja a domáca voňavá sviečka je hotová).

Krásne prevoňať svoj domov môžeš aj použitím kvalitných esenciálnych olejov. Možno bude pre Teba prekvapivé, že je lepšie nepoužívať aromalampu. Je to, preto, lebo vysokou teplotou sa ničí terapeutická hodnota kvalitného esenciálneho oleja.

Najlepšie je použiť na rozptyľovanie esenciálneho oleja difuzér, ktorý využíva studenú paru a Ty si naplno môžeš užiť všetky výhody a účinky terapeutického esenciálneho oleja.

Uvádzam niekoľko príkladov esenciálnych olejov pre Tvoju inšpiráciu.

Pokiaľ túžiš po príjemnom uvoľnení a upokojení po náročnom dni je pre Teba ideálny levanduľový esenciálny olej.

Alebo zmes Peace&Calming, ktorá Ti navodí relaxačný stav a pocit hlbokého mieru (mám to aj odskúšané a túto vôňu má rada aj moja malá dcérka).

Zmes esenciálnych olejov Purification je vhodná, ak si chceš osviežiť dom od nepríjemných zápachov, ako je napríklad cigaretový dym alebo rôzne pachy z jedál.

Na povzbudzenie a zlepšenie koncentrácie využiješ citrónový esenciálny olej. Podľa výskumu japonských univerzitných vedcov rozprašovanie citrónového esenciálneho oleja v kancelárskom prostredí výrazne zvýšilo mentálnu presnosť a koncentráciu. Pri citróne sa znížil počet chýb až o 54%. A to už je viac ako slušné. Toto by mohli aj v školách využívať a hneď by sa žiakom ľahšie učilo :)

Esenciálnych olejov, ktoré môžeš použiť ako osviežovače, je veľmi veľa. Stačí si len vybrať, ktorá vôňa či vône budú tie Tvoje naj.

Ide predsa nielen o vôňu, ale hlavne o Tvoje zdravie a zdravie Tvojich detí...

Autor: Ing. Viktória Vargová

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

Moja láska k esenciám začala pred vyše 5 rokmi. Nebolo to však na prvú šupu :D. Objednala som si síce po prvom navoniavaní difuzér a štartovaciu sadu, ale... Čítaj ďalej>>>

Viktória Vargová Váš poradca :)

Vnímala som, že sú oveľa viac, ako len vône. Hľadala som niečo voňavé na doplnenie rady produktov, ktoré využívam pri práci s klientmi aj pre seba. A moja intuícia ma nesklamala :) Ja som sa do nich "zamilovala" :-) a používam ich každodenne. Čítaj ďalej>>>

Lívia Mészárosová Terapeut, intuitívny kouč a lektor, www.studiolivia.sk

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalej pre analytické účely a v prípade súhlasu aj pre retargeting (cielená reklama). Ďalšie informácie nájdeš  na stránke  Ako používame cookies