Esencie, ktoré pomôžu lepšie vidieť

Aký je rozdiel medzi aromalampou a difúzerom? Nie je to jedno?

Používaš doma aromalampu? Kedysi dávno som si jednu kúpila aj ja. Nemala som však žiadny esenciálny olej, a preto som ju ani raz nepoužila :). Dnes som aj rada, keďže viem, že by mi to aj tak bolo nanič. Vieš prečo?

Aromalampy či vonné lampy, v ktorých umiestniš esenciálny olej do  keramickej nádobky a zapáliš pod nimi sviečku, odparia síce časť esenciálneho oleja v neporušenej podobe, ale zničí sa terapeutická hodnota esenciálneho oleja.

Pri tých menej kvalitných olejoch si treba dávať aj pozor. Môže sa totiž stať, že sa do vzduchu uvoľnia toxické látky zo syntetických častí esenciálneho oleja.

 

Apropo. Vedel si, že len 5% esenciálnych olejov, ktoré sú na trhu dostupné, sú čisté 100% prírodné? Tie zvyšné percentá patria falzifikátom a čiste syntetickým esenciálnym olejom.

Pri výbere esenciálneho oleja je teda dôležitá obozretnosť. Nikto si predsa dobrovoľne nechce uškodiť :)

 

Ak už teda máš doma (či v kancelárii, na chate alebo kdekoľvek) kvalitný esenciálny olej (ako napr. taký od Young Living :)), tak Ti odporúčam použiť difuzér (rozprašovač). Ten rozptyľuje esenciálny olej pri veľmi nízkej teplote, vzniká studená para a Ty môžeš využiť všetky výhody a účinky terapeutického esenciálneho oleja.


difuzér ariaVedel si, že esenciálne oleje, ktoré sú rozptyľované vzduchom neprekrývajú molekuly vytvárajúce pachy? Namiesto toho menia štruktúru týchto molekúl. Okrem toho zvyšujú  dostupnosť kyslíka, produkujú negatívne ióny a uvoľňujú prirodzený  ozón. Zaujímavé, však?


Niektoré esenciálne oleje ako napr. citrónová tráva (Lemongrass), pomaranč (Orange), grapefruit, tea tree (M. alternifolia), eukalyptus (E. globulus), levanduľa (Lavender), kadidlo (Frankincense), citrón (Lemon) a zmesi olejov (Purification, Thieves, Melrose) sú veľmi účinné a môžu ničiť vzdušné zárodky a baktérie. Keďže tu máme zimné obdobie, tak sa táto informácia aj hodí :).


Rozptyľovanie určitých esenciálnych olejov môže podľa výskumov:
- redukovať baktérie, huby, plesne, nepríjemné pachy,
- uvoľniť telo, uvoľniť napätie a vyčistiť myseľ,
- zmierniť bolesti hlavy,
- zlepšiť hormonálnu rovnováhu, 
- zlepšiť funkciu trávenia,
- stimulovať neurotransmitery,
- stimulovať sekréciu endorfínov,
- stimulovať produkciu rastového hormónu a vnímavosť,
- zlepšiť koncentráciu, bdelosť, duševnú sviežosť,
- zlepšiť vylučovanie protilátok IgA pôsobiacich proti kandidóze,
- pomôcť udržať optimálnu telesnú hmotnosť.difuzér dewdrop ranná rosa

 

Pokiaľ sa práve zoznamuješ s esenciálnymi olejmi, je fajn, keď esenciálne oleje rozptyľuješ 15 – 30 minút. Keď si na ne už zvykneš a rozpoznáš ich účinok, tak si čas rozptyľovania môžeš predlžovať. Ja osobne mám doma difuzér Dewdrop a zvyknem ho púšťať tak hodinku alebo kým sa v ňom neminie voda :). V poslednom čase dosť často používam zmes Purification najmä kuchyni. Krásne vyčistí vzduch od akýchkoľvek nepríjemných pachov. 

 

A ako si na tom Ty? Máš osobné skúsenosti s aromalampami alebo difuzérmi? Podeľ sa v komentároch.
 

Zdroj: Kapesní průvodce Esenciální oleje

Autorka: Ing. Viktória Vargová

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

Moja láska k esenciám začala pred vyše 5 rokmi. Nebolo to však na prvú šupu :D. Objednala som si síce po prvom navoniavaní difuzér a štartovaciu sadu, ale... Čítaj ďalej>>>

Viktória Vargová Váš poradca :)

Vnímala som, že sú oveľa viac, ako len vône. Hľadala som niečo voňavé na doplnenie rady produktov, ktoré využívam pri práci s klientmi aj pre seba. A moja intuícia ma nesklamala :) Ja som sa do nich "zamilovala" :-) a používam ich každodenne. Čítaj ďalej>>>

Lívia Mészárosová Terapeut, intuitívny kouč a lektor, www.studiolivia.sk

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalej pre analytické účely a v prípade súhlasu aj pre retargeting (cielená reklama). Ďalšie informácie nájdeš  na stránke  Ako používame cookies