Bezpečné používanie esenciálnych olejov

thieves

Esenciálne oleje Young Living sú zušľachťované tak, aby boli maximálne čisté a účinné. Doporučujeme Ti, aby si si prečítal návody na štítkoch jednotlivých produktov taktiež nasledujúce pokyny, aby si si bol istý, že esenciálne oleje používaš bezpečne:

 

 • Radu esenciálnych olejov je možné bezpečne aplikovať priamo na kožu, ale v niektorých prípadoch sa dôrazne doporučuje ich zriediť v základovom oleji. Všeobecne je nutné esenciálne oleje uchovávať v chlade a tme, mimo dosah slnečného žiarenia. Uchovávaj ich taktiež mimo dosah detí a domácich zvierat, rovnako ako akýkoľvek iný produkt.
 • Kvapkacia vložka umiestnená v hrdle fľaštičky s olejom Ti pomôže odmerať správne dávkovanie. Pomôže taktiež zabrániť deťom v náhodnom požití väčšieho množstva esenciálneho oleja. Ak sa domnievaš, že dieťa požilo väčšie množstvo oleja, podaj mu mlieko a vyhladajte lekársku pomoc.
 • Pred použitím nového oleja najprv vyskúšaj 1 kvapku na malom kúsku kože (napr. na vnútornej strane predlaktia). Citlivosť kože je veľmi individuálna. Pokiaľ sa dostaví pocit pálenia alebo koža sčervenie, nanes na príslušnú oblasť kože rastlinný olej (V-6TM alebo panenský olivový či kokosový olej), v ktorom sa esenciálny olej zriedi. Umytie kože vodou nie je také účinné.
 • Použi naraz len jeden nový esenciálny olej, aby si zistil, ako Tvoje telo reaguje. Vyčkaj 30 minút, než nanesieš ďalší nový esenciálny olej.
 • Niektoré esenciálne oleje môžu páliť v očiach a na ďalších citlivých miestach. Zvyšky esenciálneho oleja na prstoch môžu poškodiť kontaktné šošovky alebo vyvolať nepríjemné pocity v očiach. Ak pocítiš bodanie v oku, kvapni si doňho 1-2 kvapky čistého rastlinného oleja (panenský olivový, kokosový olej a pod.)
 • Nevlievaj esenciálne oleje priamo do uší.
 • Čisté citrusové esenciálne oleje môžu znásobiť účinky slnečného žiarenia. Obmedz ďalšie vystavenie sa priamemu slnečnému žiareniu po dobu 12 hodín (až 24 hodín u angeliky a limetky, až 48 hodín u bergamotu) po nanesení týchto nezriedených esenciálnych olejov na kožu. Nenanášaj esenciálne oleje na kožu, ktorá bola poškodená alebo postihnutá popálením či poleptaním chemikáliami.
 • Keď chceš esenciálne oleje pridať do kúpeľa, najprv zmiešaj 5-10 kvapiek esenciálneho oleja s akýmkoľvek kúpeľovým či sprchovým gelom (Bath&Shower Gel) od Young Living alebo s akoukoľvek kúpeľovou soľou a potom pridaj túto zmes do tečúcej vody.
 • Obmedz rozptyl dosiaľ nevyskúšaných esenciálnych olejov v difuzéri na 10 minút denne. Po zistení účinkov môžeš postupne túto dobu zvyšovať. Doba by mala závisieť na veľkosti miestnosti a sile esenciálnych olejov.
 • Osoby trpiace nejakou chorobou, tehotné alebo dojčiace ženy, alebo ženy plánujúce tehotenstvo, by si mali pred používaním esenciálnch olejov prečítať návod na štítku konkrétneho produktu alebo sa poradiť s odborníkom v zdravotníctve. V tehotenstve NEPOUŽÍVAJ produkty z mochny husej, šalvie muškátovej, šalvie, fenyklu, gaultérie (Wintergreen) a yzopu.
 • Informuj odborníka v zdravotníctve o akejkoľvek závažnej chorobe alebo úraze. NESKÚŠAJ sám stanoviť svoju diagnózu a nepredpisuj si žiadne prírodné látky, pokiaľ Tvoj stav vyžaduje odbornú starostlivosť.

Máš otázku či potrebuješ poradiť? Ozvi sa :)

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

O nás

Moja láska k esenciám začala pred vyše 2 rokmi. Nebolo to však na prvú šupu :D. Objednala som si síce po prvom navoniavaní difuzér a štartovaciu sadu, ale... Čítaj ďalej>>>

Viki Vargová Tvoj poradca :)

Vnímala som, že sú oveľa viac, ako len vône. Hľadala som niečo voňavé na doplnenie rady produktov, ktoré využívam pri práci s klientmi aj pre seba. A moja intuícia ma nesklamala :) Ja som sa do nich "zamilovala" :-) a používam ich každodenne. Čítaj ďalej>>>

Lívia Mészárosová Terapeut, intuitívny kouč a lektor, www.studiolivia.sk

Populárne články

Referencie

Jedného dňa som odišla na prednášku o nich, ktorá bola veľmi zaujímavá a pre mňa prínosom. Nikdy neoľutujem rozhodnutie vyskúšať ich a aktívne používať. Nemám doma celý arzenál, len zopár kúskov, ale pre mňa predstavujú malý zázrak -zázrak z prírody. čitaj viac

Adriána Nedeczká učiteľka na základnej škole

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalej pre analytické účely a v prípade súhlasu aj pre retargeting (cielená reklama). Ďalšie informácie nájdeš  na stránke  Ako používame cookies