Čo sú esenciálne oleje

Esenciálne oleje sú viac ako len pekné vône. Sú to kvapalné, aromatické látky. Získavajú sa z rôznych častí rastlín (zo stoniek, kvetov, semien, kmeňov, koreňov a pod.) najčastejšie buď parnou destiláciou alebo lisovaním za studena (napr. u citrusov).

Esenciálne oleje sú silné koncentráty, a preto postačí použiť aj malé množstvo (napr.1-2 kvapky).

 

Vedel si, že vône sprevádzajú ľudstvo na každom kroku už od nepamäti?

Dokonca už 3000 rokov pred esenciálne olejen.l. bolo známe, že vône ovplyvňujú emócie. Starovekí Egypťania využívali vonné zmesi nielen pri obradoch, ale aj na liečenie. Informácie o liečivých účinkoch vôní boli však tajné prístupné len „vyvoleným“.

 

Našťastie doba pokročila a magická sila vôní v podobe jedinečných esenciálnych olejov je prístupná už aj nám.

Pozor ale na kvalitu!

Nie je vôbec jedno, o aký esenciálny olej ide. Bežne v obchodoch sa dajú kúpiť esenciálne oleje plné syntetík už aj za Euro. Tu však o žiadnych účinkoch ani kvalite nemôže byť reč. 

Vedel si, že len 5% zo všetkých esenciálnych olejov na trhu je skutočne čisto prírodných, bez syntetických prímesí? A aj medzi tými prírodnými sú rozdiely. Nielen čo sa týka kvality celého procesu spracovania, najmä však vo vibračnej úrovni esenciálnych olejov. Syntetiká vibračnú úroveň výrazne znižujú.

 

Je dobré si uvedomiť, že na výrobu kvalitného, čisto prírodného esenciálneho oleja je potrebné použiť obrovské množstvo rastlinného materiálu. Napr. na výrobu 1 kg ružového esenciálneho oleja sa spotrebuje až 2500 kg okvetných lístkov ruže!

Teraz si možno povieš, že je to všetko fajn, ale k čomu mi vlastne ten esenciálny olej bude a čo dokáže? Výborná otázka.

Máš otázku či potrebuješ poradiť? Ozvi sa :)

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

O nás

Moja láska k esenciám začala pred vyše 2 rokmi. Nebolo to však na prvú šupu :D. Objednala som si síce po prvom navoniavaní difuzér a štartovaciu sadu, ale... Čítaj ďalej>>>

Viki Vargová Tvoj poradca :)

Vnímala som, že sú oveľa viac, ako len vône. Hľadala som niečo voňavé na doplnenie rady produktov, ktoré využívam pri práci s klientmi aj pre seba. A moja intuícia ma nesklamala :) Ja som sa do nich "zamilovala" :-) a používam ich každodenne. Čítaj ďalej>>>

Lívia Mészárosová Terapeut, intuitívny kouč a lektor, www.studiolivia.sk

Populárne články

Referencie

Jedného dňa som odišla na prednášku o nich, ktorá bola veľmi zaujímavá a pre mňa prínosom. Nikdy neoľutujem rozhodnutie vyskúšať ich a aktívne používať. Nemám doma celý arzenál, len zopár kúskov, ale pre mňa predstavujú malý zázrak -zázrak z prírody. čitaj viac

Adriána Nedeczká učiteľka na základnej škole

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalej pre analytické účely a v prípade súhlasu aj pre retargeting (cielená reklama). Ďalšie informácie nájdeš  na stránke  Ako používame cookies