Jednodruhové esenciálne oleje

Zaži skutočnú silu prírody ukrytú v každej kvapke esenciálneho oleja. Každá vôňa je jedinečná a nezameniteľná. Skúmaj, navoniavaj, nechaj sa unášať a dovoľ esenciám zaniesť Ťa tam, kde práve potrebuješ. Nemusíš ani vedieť, kde to je :).

 

Vedel si, že na výrobu kvalitného, čisto prírodného esenciálneho oleja je potrebné použiť obrovské množstvo rastlinného materiálu? Napr. na výrobu 1 kg ružového esenciálneho oleja sa spotrebuje až 2500 kg okvetných lístkov ruže! To je obrovské množstvo. Aj preto patrí esenciálny olej z  ruže k tým cenovo najdrahším.

 

jednodruhove esencialne oleje.png

 

Je to hra a pravidlá si určuješ sám

S vôňami v podobe esenciálnych olejov sa dá krásne vyhrať.  Je však potrebné ich pravidelne používať (pokiaľ sa dlhodobejšie nedokážeš vysporiadať s nejakou situáciou alebo stavom).

Môžeš začať jednou fľaštičkou alebo hneď niekoľkými. Je to vždy na tebe, čo ti najviac vyhovuje a čo si pre seba dovolíš :).

Zoznam jednodruhových esenciálnych olejčekov podľa abecedy

Kliknutím na jednotlivé olejčeky sa o nich môžeš dozvedieť viac.

Pri vybraných olejoch nájdeš aj odkaz, kde sa dajú priamo objednať. Pokiaľ odkaz nie je, stačí nám napísať alebo zavolať a dohodneme sa na ďalšom postupe ;).

bazalka

 BAZALKA - BASIL 15 ml

Ocimum basilicum

Potrebuješ povzbudiť a osviežiť Tvoje telo a dušu? Vyskúšaj silnú korenistú vôňu bazalky. Môžeš ju použiť lokálne, napr. daj si kvapku bazalky do dlane a priložením k nosu zhlboka vdychuj. Ak si po namáhavom cvičení, vmasíruj pár kvapiek bazalky a Tvoje svaly pocítia príjemnú úľavu.

bergamotBERGAMOT 15 ml

Citrus aurantium bergamia objednať

Relaxácia, sebavedomie, skvelá nálada. Lákavé však? Ľahká citrusová vôňa Bergamotu Ti to všetko môže poskytnúť. Navoniavaj a nechaj olejček pôsobiť :) Bergamot má už mnoho rokov dôležitú úlohu aj v talianskom ľudovom liečiteľstve. 

Upozornenie: Odporúčame, aby si citrusové oleje nenanášal na pokožku, ktorá bude do 72 hodín vystavená priamemu slnečnému alebo ultrafialovému svetlu.

clack pepperČIERNE KORENIE - BLACK PEPPER 5 ml

Tento korenistý generátor energie nepotrebuje žiadne predstavovanie. Prenikavá vôňa korenia Black Pepper prebudí Tvoje telo k svojmu plnému potenciálu a tiež upokojuje tráviacu sústavu.

Ak patríš k tým, kto rád namáhaš svoje svaly, vyskúšaj zmiešať trochu oleja Black Pepper s nosným olejom (či už masážnym olejom od Young Living alebo akýmkoľvek panenským olejom), a svaly sa Ti za to zaručene poďakujú.

juniperBORIEVKA – JUNIPER

Juniperus osteosperma (Kód: 357208 15 ml)

Čistá myseľ, duša, telo. Táto jemne prenikavá drevitá vôňa borievky Vám navodí pocit zdravia, lásky a mieru. Taktiež oceníte jej priaznivé účinky na pokožku a močovú sústavu.

 

borovicaBOROVICA – PINE 15 ml

Vôňa lesa priamo v obývačke 🙂

Osviežujúca a oživujúca vôňa borovice pomáha zmierňovať úzkosť. Má posilňujúcu a pritom uzemňujúcu vôňu. Výborná na namáhané svaly a kĺby.

cedrove drevoCÉDROVÉ DREVO – CEDARWOOD 15 ml

 

 

Ponor sa do teplej cédrovej vône. Dopraj si relaxačnú a upokojujúcu masáž, ktorá bude pre Teba balzamom. 

Cédrové drevo môžeš taktiež nájsť v kozmetických prípravkoch ako blahodarne pôsobiacu zložku najmä pre mastnú pokožku.

cistusCISTUS

Cistus ladanifer (Kód: 351808 5 ml)

Tento esenciálny olej pochádza z čeľade rastlín cistovitých (nazývaných divoká ruža) známych krásnymi kríkmi a jemnou medovou vôňou. Považuje sa za biblickú šáronskú ružu. Suchá drevitá živicová vôňa tohto esenciálneho oleja má upokojujúce účinky.

citrón esenciálny olej young living

CITRÓN - LEMON 15 ml

Citrus Limonobjednať

Vďaka mnohým spôsobom využitia je tento esenciálny olej jedným z najužitočnejších olejov, ktoré ponúka Young Living.

Jeho silná jasná a očisťujúca vôňa povzbudzuje a osviežuje telo a myseľ. Obsahuje 68% d-limonénu účinného antioxidantu, ktorý podporuje zdravý imunitný systém.

Citrónový esenciálny olej sa získava lisovaním za studena z kôry citrónaPredstav si, že na výrobu 1 kg citrónového esenciálneho oleja sa použije až 3000 ks citrónov. To už je riadna kopa citrónov :)

Spôsoby použitia:

- pridaním jednej kvapky citróna do skleneného džbánu s 1 l vody si môžete pripraviť lahodný osviežujúci nápoj,
- keď potrebujete zvýšiť koncentráciu pri práci či štúdiu, kvapni si citrón do dlane a chvíľu vdychuj alebo ho rozprašuj v difúzeri,
- votrieť pár kvapiek do vlasov, a tým dosiahnuť ich vyšší lesk,
- ak máš suchú kožu na chodidlách (alebo sklon k jej vytváraniu), denne natieraj citrónový esenciálny olej na dané miesta,
-  pomocou 1 – 2 kvapiek citróna môžeš z väčšiny povrchov odstrániť žuvačku, mastnotu, mastné škvrny, lepidlo, spojivo alebo farby,
- nanes kvapku citrónového oleja na posilnenie a udržanie zdravého ďasna, po vytrhnutí zubu a pod.,
- pri mastnej pokožke alebo akné nanes kvapku citrónového oleja pre vyrovnanie funkcie tukových žliaz,
- votri niekoľko kvapiek citrónového oleja pre zlepšenie krvného obehu a pomoc s odstraňovaním odpadu z buniek,
- na osvieženie nôh nanes 2 kvapky citrónového oleja,
- ako osviežovač vzduchu na WC zmiešaj 6 kvapiek citrónového oleja a 6 kvapiek oleja Purification s vodou do skleneného rozprašovača,
- pridaj kvapku citrónového oleja pre dochutenie nápojov a pečiva,
- pre umytie a predĺženie trvanlivosti čerstvého ovocia ho ponort do misky s chladnou vodou s 2-3 kvapkami citrónového oleja a zamiešaj,
- pre sterilizáciu povrchu kuchynskej linky nastriekaj sprejom z vody a 2-3 kvapiek citrónového oleja (vždy vopred otestuj na malom kúsku povrchu),
- kvapku citrónového oleja rozotri v dlaniach po použití verejného WC (ideálne ak práve nemáš po ruke vodu),
- mnoho ďalších...

Upozornenie: Citrusové oleje nenanášaj na pokožku, ktorá bude do 48 hodín vystavená priamemu slnečnému alebo ultrafialovému svetlu.

citrón plus esenciálny olej young living

CITRÓN PLUS - LEMON PLUS 5 ml

Citrus Limonobjednať

Kopa citrónov v jednej malej fľaštičke na dochutenie Tvojich kulinárskych špecialít.

Lemon Plus je esenciálny olej terapeutickej kvality a ako jeden z mála esenciálnych olejov je schválený aj v EÚ na vnútorné používanie. Už to samo o sebe vypovedá o čistote a výnimočnej kvalite esenciálnych olejov Young Living.

Možno ho použiť aj ako klasický esenciálny olej Citrón 15 ml.

citronova travaCITRÓNOVÁ TRÁVA - LEMONGRASS

Cymbopogon flexuosus (Kód: 358108 15 ml)

Má ľahkú sviežu citrusovú vôňu so zemitými tónmi. Osviežuje, omladzuje, povzbudzuje, nastoľuje rovnováhu, inšpiruje a zlepšuje duševnú čistotu.

Citrónová tráva taktiež podporuje krvný obeh a má hodnotu antioxidačnej aktivity 17 765 podľa metodiky ORAC. V časopise Phytotherapy Research Journal bol publikovaný výzkum zaoberajúci sa silnými účinkami citrónovej trávy pri miestnej aplikácii.

cyprusCYPRUS – CYPRESS

Cupressus sempervirens (Kód: 353008 15 ml)

Jeho čerstvá bylinná mierne listová vôňa osviežuje, regeneruje a dodáva silu. Povzbudzuje počas chladného obdobia, podporuje tráviacu a dýchaciu sústavu a je vhodný na problematickú a mastnú pleť.

cyprustek hinokiCYPRUŠTEK – HINOKI

Chamaecyparis obtusa (Kód: 307308 5 ml)

Tento esenciálny olej pochádza z japonského cyprusu, ktorého domovom je stredné Japonsko. Japonský cyprus sa považuje za veľmi kvalitné drevo a jeden z „piatich posvätných stromov Kiso".

Vyznačuje sa jedinečnou japonskou vôňou. K hlavným výhodám patrí to, že môže podporiť duchovné uvedomenie, pomáha ku skľudneniu a uvoľneniu vo chvíľach rozčúlenia, dodáva energiu a povznáša myseľ, odpudzuje hmyz.

divoka levandulaESENCIÁLNY OLEJ Z DIVOKEJ LEVANDULE

(Kód: 503006 5ml)

Z divoko rastúcej levandule v horách Provensálska sa vyrába najvyberanejší levanduľový olej na svete. Táto vzácna a zriedkavá rastlina sa ručne zbiera v oblasti okolo dediny Séredon, kde bol Gary ubytovaný pri svojej prvej ceste do Francúzska, aby sa naučil, ako nájsť najlepšie rastliny a destilovať z nich najkvalitnejšie oleje na svete.

dorado azulDORADO AZUL

Hyptis suaveolens (Kód: 359808 5 ml)

Pestuje a destiluje sa v Ekvádore. Vysoké percento betakaryofylénu pomáha podporovať respiračnú sústavu. Tento olej má bylinnú vôňu a môže sa používať lokálne aj aromaticky.

elemiELEMI

Canarium luzonicum (Kód: 354008 15 ml)

Člen tej istej botanickej čeľade ako kadidlo a myrha. V Európe sa tradične používa na pokožku. Tento olej je vysoko cenený pre svoju schopnosť redukovať jemné vrásky, podporovať pokožku a upokojovať svaly po cvičení.

eukalyptus gulatoplodyEUKALYPTUS GUĽATOPLODÝ – EUCALYPTUS GLOBULUS

Eucalyptus globulus (Kód: 353908 15 ml)

Má čerstvú prenikavú vôňu. Tento esenciálny olej obsahuje vysoké percento eukalyptolu, kľúčovej zložky v mnohých ústnych vodách. Pri aplikácii na pokožku posilňuje dýchaciu sústavu a upokojuje svaly po cvičení.

eukalyptus modryEUKALYPTUS MODRÝ – EUCALYPTUS BLUE

Eucalyptus bicostata (Kód: 359708 5 ml)

Pestuje a zbiera sa v Ekvádore. Tento esenciálny olej obsahuje vysokú koncentráciu účinných zložiek eukalyptolu a alpha-pinene. Ako jediný eukalyptus na svete nevyvoláva alergické reakcie u osôb alergických na eukalyptol. Podporuje dýchanie, jeho vôňa je ukľudňujúca a povzbudzujúca, zmierňuje napätie svalov po cvičení.

eukalyptus uzkolistyEUKALYPTUS ÚZKOLISTÝ – EUCALYPTUS RADIATA

Eucalyptus radiata (Kód: 353808 15 ml)

Tento druh je jeden z najvšestrannejších eukalyptových olejov, je vhodný na lokálne použitie, v difuzéri a aj na priamu inhaláciu. Už dlho je prísadou mnohých obľúbených zmesí Young Living.

Pôsobí chladivo, osviežuje a dodáva energiu. Pretože je pomerne jemný a nedráždivý, predstavuje zvlášť vhodnú voľbu pre deti.

 

fenikelFENIKEL – FENNEL

Foeniculum vulgare (Kód: 354208 15 ml)

Vyznačuje sa sladkou, zemitou vôňou podobnou anízu, ktorá oživuje, dodáva energiu a obnovuje rovnováhu. Povzbudzuje krvný obeh, činnosť žliaz a dýchaciu sústavu.

Môže pomôcť pri ťažkostiach so zažívaním. Môže tiež prispieť k pocitu pohody v priebehu menštruačného cyklu.

vetiverFÚZOVEC – VETIVER

Vetiveria zizanoides (Kód: 365108 5 ml)

Vetiveria zizanoides má ťažkú zemitú vôňu podobnú pačuli s citrónovým podtónom. Tento olej upokojuje a stabilizuje psychiku. Patrí medzi oleje s najvyšším obsahom seskviterpenov.

Dr. Terry Friedmann skúmal pozitívne účinky fúzovca na správanie detí. Fúzovec môže pomôcť pri zvládaní stresu a pri zotavovaní z citových traum a šokov.

wintergreen GAULTÉRIA – WINTERGREEN

Gaultheria procumbens (Kód: 365808 15 ml)

Vyznačuje sa sladkou mätovou vôňou. Obsahuje rovnakú aktívnu zložku (methyl salicylate) ako breza. Pri masáži priaznivo pôsobí na zmierňovanie napätia hlavy a svalov po cvičení.

grapGRAPEFRUIT

Citrus paradisi (Kód: 356008 15 ml)

Jeho svieža citrusová vôňa pôsobí povzbudzujúco a povznášajúco. Je bohatý na účinný antioxidant d-limonén, priaznivo pôsobí na pleť a ako mnoho za studená lisovaných citrusových olejov má jedinečné účinky pri odbúravaní tukov.

Upozornenie: Citrusové oleje nenanášajte na pokožku, ktorá bude do 48 hodín vystavená priamemu slnečnému alebo ultrafialovému svetlu.

hong kuaiHONG KUAI

Chamaecyparis formosensis (Kód: 465708 5 ml)

Hong Kuai najvyššie percento seskviterpénu zo všetkých esenciálnych olejov Young Living. Dokáže povzbudiť duševnú vnímavosť, podnecuje jasnosť, intuíciu a konanie.

Esenciálny olej má príjemnú drevitú vôňu, ktorá prehlbuje pôžitok z relaxáxie. Používa sa tiež ako osviežovač vzduchu alebo pánska kolínska voda.

jade lemonJADE LEMON

Citrus limon eureka var. Formensensis  (Kód: 468508 5 ml)

Jade LemonTM sa pestuje v teplom vlhkom podnebí juhovýchodnej Číny. Podporuje zdravú pokožku, pomáha uvoľniť emocionálne bloky a je účinný na čistenie a očisťovanie.

Upozornenie: Citrusové oleje nenanášaj na pokožku, ktorá bude do 48 hodín vystavená priamemu slnečnému alebo ultrafialovému svetlu.

jazminJAZMÍN – JASMINE 5 ml

Jasminum officinale

Teplá exotická bylinná vôňa jazmínu uvoľňuje, upokojuje, povznáša myseľ, zvyšuje sebavedomie. Je vynikajúci na pokožku. Oddávna sa používa pre svoju romantickú vôňu.

O jazmíne si môžeš prečítať aj v článku Tajná zbraň Kleopatry a moja nová láska. Čo majú spoločné?

 

jedla balzamovaJEDĽA BALZAMOVÁ Z IDAHA – IDAHO BALSAM FIR 

Abies balsamea (Kód: 331608 15 ml)

Tento olej ihličnana destilovaný v severnom Idahu osviežujúce a povznášajúce účinky. Pri masážiupokojujúce účinky na svaly a telo po cvičení.

kadidloKADIDLO - FRANCINCENSE 15 ml alebo 5 ml

Boswellia carteriiobjednať

Jeho sladká teplá balzamová vôňa pôsobí stimulujúco a povznášajúco na myseľ.

Kadidlo je cenná prísada do produktov na ošetrovanie starnúcej a suchej pleti. Starovekí Egypťania ho používali do omladzovacích pleťových masiek.

Za čias Ježiša Krista bolo Kadidlo veľmi dobre známe pre svoju liečivú a pomazávaciu moc a bolo tiež jedným z darov predaných Ježišovi pri narodení.

V staroveku malo Kadidlo väčšiu cenu ako zlato. Používalo sa k liečbe všetkých v tej dobe známych chorôb a vlastnili ho len veľmi bohatí ľudia. 

Vôňa esenciálneho oleja Kadidlo napomáha duchovnému uvedomeniupodporuje meditáciu,vyľaďuje názorový postoj, povznáša ducha.

Kadidlo obsahuje seskviterpény, ktoré stimulujú lymbický systém mozgu (centrum pamäti a emócií) a hypotalamus, žľazy šišinky a hypofýzy. Hypotalamus je hlavná žľaza ľudského tela, ktorá produkuje mnoho životne dôležitých hormónov vrátane hormónu štítnej žľazy a rastového hormónu.

Niekoľko ďalších spôsobov ako môžete tento esenciálny olej používať:

  • nanes 1 – 2 kvapky na tvár a krk na zmiernenie opálenia, obnovenie zdravého vzhľadu pokožky a minimalizovanie tvorby mazu a viditeľných škvŕn,
  • vmasíruj niekoľko kvapiek v oblasti spánkov alebo vzadu na krku, čím uvoľníš stres,
  • rozptýľ ho na obohatenie chvíľ modlitby, jogy alebo meditácie na lepšie uvoľnenie a hlbšie duševné spojenie,
  • pre upokojenie emócií vdychuj kvapku Levandule a 2 kvapky Kadidla rozotrených v dlaniach,
  • 2 kvapky Kadidla zriedené rastlinným olejom môžeš v širokých kruhoch naniesť okolo očí pre zlepšenie zraku a zníženie únavy očí. (Nepoužívaj do očí!),
  • inhalovanie Kadidla a Idaho Balsam Fir oleja môže podporiť hormonálnu rovnováhu,
  • Kadidlo a Idaho Balsam Fir môžu pomôcť zlepšiť náladu a posilniť imunitu,
  • vdychovanie Kadidla môže zvýšiť okysličenie buniek, zvlášť v mozgu, a tým posilniť pamäť a vyrovnanú funkciu mozgu,
  • vdychovanie kadidla môže zvýšiť okysličenie epifýzy a hypofýzy a tým zlepšiť mentálnu a frekvenčnú rovnováhu,
  • kadidlo rovnomerne zmiešané s levanduľou a Idaho Balsam Fir môže podporiť zdravie kĺbov.
kadidlovnik pravy esenciálny olej young livingKADIDLOVNÍK PRAVÝ – SACRED FRANKINCENSE 5 ml

Boswellia sacraobjednať

Esenciálny olej Sacred FrankincenseTM pochádza zo stromu kadidlovníka pravého (Boswellia sacra). Je vhodný pre tých, ktorí chcú dosiahnuť vyššiu úroveň duchovných zážitkov a meditácie.

ylang ylangKANANGA VOŇAVÁ – YLANG YLANG

Cananga odorata (Kód: 365908 15 ml)

Vďaka svojej sladkej jemnej kvetinovej vôni sa stala obľúbenou na romantické chvíle. Ylang ylang má vynikajúce upokojujúce účinky, navodí stav relaxácie a môže pomôcť zbaviť sa pocitov hnevu, napätia a nervovej podráždenosti.

klincekKLINČEK – CLOVE

Syzygium aromaticum (Kód: 352408 15 ml)

Má sladkú korenistú vôňu, ktorá pôsobí stimulačne a regeneračne. Vďaka svojim prirodzeným vlastnostiam je klinček dôležitou zložkou zmesí kolekcie Thieves. Jeho základnou zložkou je eugenol, ktorý sa používa v zubnom lekárstve na znecitlivenie ďasien.

Upozornenie: V prípade, že užívate lieky na zriedenie krvi, konzultujte pred použitím so svojím lekárom.

kopaiva esencialny olejKOPAIVA - COPAIVA 15 ml

Copaifera reticulata

Je to jediný esenciálny olej získavaný navŕtaním stromu, podobne ako sa získava živica kaučuku a javora. Po odčerpaní sa živica kopaivy destiluje, čím sa získa čistý esenciálny olej s bohatou povznášajúcou drevitou vôňou.

Tento olej pochádza z Brazílie. Prináša úľavu pri problémoch s kĺbami a žalúdkom. Prírodní liečitelia tradične využívajú liečivé účinky kopaivy ku skľudneniu podráždenej pokožkyošetreniu štípancov od hmyzu.

Upozornenie: V prípade, že užívaš lieky na zriedenie krvi, konzultuj pred použitím Kopaivy so svojím lekárom.

                                                                                           

palo santoKOPÁL VONNÝ – PALO SANTO

Bursera graveolens (Kód: 360708 5 ml)

Podobne ako kadidlo, je olej z kopálu vonného známy ako duchovný olej tradične používaný starými Inkami na očistenie duše od negatívnych energií. 

koporKÔPOR – DILL

Anethum graveolens (Kód: 353608 5 ml)

Kôprový olej má čerstvú korenistú vôňu, ktorá stimuluje, revitalizuje a navodzuje rovnováhu.

Upozornenie: Citrusové oleje nenanášajte na pokožku, ktorá bude do 12 hodín vystavená priamemu slnečnému alebo ultrafialovému svetlu

levanduľa
LEVANDUĽA – LAVENDER 15 ml

Lavandula angustifoliaobjednať

Jej čerstvá sladká kvetinovo-bylinná vôňa upokojuje a osviežuje. Jeden z najvšestrannejších esenciálnych olejov, nemal by chýbať v žiadnej domácnosti.

Je vysoko cenená pre svoje skrášľujúce účinky na pokožku.

Ďalšie možnosti využitia levanduľového esenciálneho oleja si môžete prečítať v článku Silonky v skrini alebo voňavá lúka.

 

limetkaLIMETKA – LIME

Citrus latifolia (Kód: 307408 15 ml)

Pravdepodobne pochádza z východnej Malajzie, odkiaľ sa po druhej Kolumbusovej výprave dostala do západnej Indie. Oddávna sa používala na podporu trávenia a má aj mnoho ďalších použití.

Esenciálny olej z limetky má oživujúce a povzbudzujúce účinky na myseľ i telo. Pri aplikácii na pokožku poskytuje antioxidačnú podporu a pomáha udržiavať zdravie pleti. Účinkuje ako odpudzovač hmyzu.

Upozornenie: Citrusové oleje nenanášajte na pokožku, ktorá bude do 48 hodín vystavená priamemu slnečnému alebo ultrafialovému svetlu.

majoranMAJORÁN – MARJORAM

Origanum majorana (Kód: 358408 15 ml)

Má drevitú, korenistú, gáfrovú vôňu. Tento upokojujúci olej hrejivý účinok na myseľ aj teloPomáha zmierniť napätie svalov a môže mať blahodarné účinky pri občasných pocitoch nervového napätia.

mandarinka esencialny olejMANDARÍNKA TANGERÍNKA – TANGERINE 15 ml

Citrus reticulataobjednať

Tento vynikajúci olej pomáha povzniesť mysel a navodiť pocit bezpečia. Mandarínka tangerínka je bohatá na účinný antioxidant d-limonén. Pomáha pri občasných podráždeniach nervov.

Upozornenie: Citrusové oleje nenanášaj na pokožku, ktorá bude do 48 hodín vystavená priamemu slnečnému alebo ultrafialovému svetlu.

mandarinka plus esencialny olejMANDARÍNKA TANGERÍNKA PLUS – TANGERINE  PLUS 5 ml

Citrus reticulataobjednať

Tangerine Plus je esenciálny olej terapeutickej kvality a ako jeden z mála esenciálnych olejov je schválený aj v EÚ na vnútorné používanie. Už to samo o sebe vypovedá o čistote a výnimočnej kvalite esenciálnych olejov Young Living.

Hlavné prínosy:
– pomáha chrániť pred oxidatívnym stresom,
– pomáha chrániť telo pred voľnými radikálmi,
– malá fľaštička, ktorú môžeš mať vždy a všade po ruke 🙂

mata klasnata esencialny olejMÄTA KLASNATÁ – SPEARMINT 5 ml

Mentha spicata

Tento esenciálny olej, získaný destiláciou z listov, má mentolovú, mierne ovocnú vôňu, ktorá je jemnejšia, ako má mäta pieporná.

Svojím bohatým obsahom antioxidantov má priaznivý účinok na dýchaciu a nervovú sústavu. Môže pomôcť pri oslobodzovaní od emocionálnych blokov a prispieť k pocitu rovnováhy a celkovej pohody.

mata esencialny olej

MÄTA PIEPORNÁ– PEPPERMINT 15 ml

Mentha piperita

Mäta má silnú čistú, sviežu mentolovú vôňu a je jednou z najstarších a najuznávanejších bylín.

Jeho vôňa pomáha pri duševnej a fyzickej únave a prináša pocit regenerácie, elánu a vitality. Tento viacúčelový esenciálny olej môže zlepšiť aj trávenie a už tradične sa využíva na podporu zdravého dýchania.

O mäte a jej využití sa dozvieš viac z článku Lahodný čaj či osviežujúce mojito. Viete čo majú spoločné?

mata plus esencialny olej

MÄTA PLUS – PEPPERMINT  PLUS 5 ml

Mentha piperita

Mäta má silnú čistú, sviežu mentolovú vôňu a je jednou z najstarších a najuznávanejších bylín.

Peppermint Plus je esenciálny olej terapeutickej kvality a ako jeden z mála esenciálnych olejov je schválený aj v EÚ na vnútorné používanie. Už to samo o sebe vypovedá o čistote a výnimočnej kvalite esenciálnych olejov Young Living.

Hlavné prínosy:
– pomáha podporovať trávenie,
– podporuje optimálne fungovanie dýchacieho systému,
– malá fľaštička, ktorú môžeš mať všade po ruke 🙂

melissaMEDOVKA – MELISSA

Melissa officinalis (Kód: 358908 5 ml)

Jej ľahká svieža citrónová vôňa pôsobí povzbudzujúco, revitalizujúco a zároveň utišujúco a upokojujúco. Niekoľko štúdií uvádza, že môže prospievať pokožke. V zimnom období má tiež upokojujúci účinok. Používa sa aj na podporu funkcií imunitného systému.

muskatMUŠKÁT – GERANIUM

Pelargonium graveolens (Kód: 355408 15 ml)

Muškát má príjemne povznášajúcu, upokojujúcu a kvetinovú vôňu. Má vynikajúce účinky na pokožku. Tradične sa používa na podporu obehovej a nervovej sústavy. Jeho podstata tkvie v schopnosti revitalizovať tkanivo.

nutmegMUŠKÁTOVÝ ORIEŠOK - NUTMEG

(Kód: 359908 5 ml)

Nutmeg je Váš štít na číhajúce studené jesenné a zimné mesiace. Má sladkú, hrejivú, korenistú vôňu a účinkuje zvnútra.

Pomáha zvýšiť hladinu energie podporou nervovej a endokrinnej sústavy

Muškátový oriešok sa používa k navodeniu kľudného celonočného spánku.

myrha esenciálny olej

MYRHA - MYRRH 15 ml

Commiphora myrrha

Jej bohatá dymová balzamová vôňa pôsobí očisťujúco, regeneračne, revitalizujúco a povznášajúco

Vďaka vysokému obsahu seskviterpenov je užitočnou pomôckou pri meditácii. Seskviterpeny sú zlúčeniny s priamym účinkom na hypotalamus, hypofýzu a amygdalu, sídlo našich emócií.  

Myrha je zmieňovaná v Biblii, a to v Starom i Novom zákone. Arabovia ju používali pri potiažach so zvrásnenou a popraskanou pokožkou. Dnes je často používaná vo výrobkoch ústnej hygieny.

okoteaOKOTEA – OCOTEA

Ocotea quixos (Kód: 355608 5 ml)

Okotea, extrahovaná z Ekvádorského stromu, má vysokú koncentráciu alfa humulénu, zlúčeniny, ktorá podporuje prirodzenú reakciu tela na podráždenie a nepohodlie.

Upozornenie: Môže spôsobiť precitlivenosť pokožky. Uchovávajte mimo dosahu detí. Pred použitím sa poraďte s lekárom, ak ste tehotná, dojčíte, užívate lieky alebo máte zdravotné problémy.

 

oreganoOREGANO

Origanum vulgare (Kód: 360508 15 ml)

Svojou ťažkou korenistou prenikavou vôňou navodzuje pocit bezpečia. Významne podporuje imunitu a pomáha pri dýchaní. Základnou účinnou látkou oregana od Young Living je carvacrol.

paculiPAČULI – PATCHOULI

Pogostemon cablin (Kód: 360808 15 ml)

Tento olej má pižmovú, zemitú, exotickú vôňu, ktorá býva niekedy označovaná ako „vôňa 60. rokov". Má priaznivé účinky na pokožku, pomáha znižovať prejavy vráskavej alebo popraskanej kože.

Vo východných kultúrach sa často používal v obydliach pre celkovú ochranu zdravia a ako pomoc pri oslobodzovací od negatívnych emócií. Pačuli pôsobí ako všeobecné tonikum, ktoré skludňuje občasné nevoľnosti.

pomarancPOMARANČ – ORANGE

Citrus senensis (Kód: 360208 15 ml)

Jeho bohatá citrusová vôňa povznáša myseľ a zároveň pôsobí upokojujúco. Pomaranč prináša pocit kľudu a šťastia. Tento olej je bohatý na antioxidant d-limonén.

Upozornenie: Citrusové oleje nenanášajte na pokožku, ktorá bude do 48 hodín vystavená priamemu slnečnému alebo ultrafialovému svetlu.

 

pomaranc plus esencialny olejPOMARANČ PLUS – ORANGE PLUS 5 ml

Citrus senensis

Sladká, osviežujúca chuť na varenie, pečenie či experimentovanie. 

Orange Plus je esenciálny olej terapeutickej kvality a ako jeden z mála esenciálnych olejov je schválený aj v EÚ na vnútorné používanie. Už to samo o sebe vypovedá o čistote a výnimočnej kvalite esenciálnych olejov Young Living.

Hlavné prínosy:
– prispieva k ničeniu patogénnych mikroorganizmov,
– podporuje optimálne fungovanie dýchacieho systému,
– malá fľaštička, ktorú môžeš mať vždy a všade po ruke 🙂

rojovnikROJOVNÍK – LEDUM

Ledum groenlandicum (Kód: 357908 5 ml)

Tradične sa používal v ľudovom liečiteľstve Eskimákov na podporu toku energie v tele. Panuje presvedčenie, že vytvára harmóniu a rovnováhu potrieb tela počas dňa.

Pomáha roztýliť nespokojnosť, hnev a posadnutosť. Jeho vôňa je stredne silná so svetlými a bylinnými tónmi.

rozmarinROZMARÍN – ROSEMARY

Rosmarinus officinalis (Kód: 362608 15 ml)

Vyznačuje sa sviežou, sladko bylinnou, mierne lekárskou vôňou. Tento energiu dodávajúci olej môže mať priaznivé účinky na duševnú bdelosť pri fyzickej únave.

Upozornenie: Nepoužívajte u detí mladších ako 4 roky.

 

ruman rimskyRUMAN RÍMSKY – ROMAN CHAMOMILE

Chamaemelum nobile (Kód: 351208 5 ml)

Jeho teplá sladká bylinná vôňa pôsobí relaxačne a upokojujúco na myseľ aj na telo. Je jednou z deviatich posvätných bylín starých Sasov. Svojou jemnosťou priaznivo pôsobí na nepokojné deti.

 

rumancekRUMANČEK KAMILKOVÝ - GERMAN CHAMOMILE

(Kód: 308608 5 ml)

Rumanek kamilkový sa dlhé tísícročia používa ako liek a má širokú škálu využitia. Pomáha pri udržovaní dobrého zdravia a dobrého stavu pokožky. Taktiež napomáha uvoľneniu.

ruzaRUŽA – ROSE

Rosa damascena (Kód: 362308 5 ml)

Ruža má krásnu silnú a sladkú kvetinovú vôňu, ktorá pôsobí opojne a veľmi romanticky. Už celé tisícročia sa používa v starostlivosti o pleť, je vhodná na suchú a starnúcu pleť.

salviaŠALVIA – SAGE

Salvia officinalis (Kód: 363208 15 ml)

Vyznačuje sa korenistou bylinnou vôňou. Je cenená pre svoje schopnosti posilňovať zmysly a dôležité životné funkcie. Môže pomôcť vysporiadať sa s pocitom beznádeje a psychickou únavou.

 

salvia muskatovaŠALVIA MUŠKÁTOVÁ – CLARY SAGE

Salvia sclarea (Kód: 352108 15 ml)

Tento esenciálny olej obsahuje prírodné fytoestrogény. Má jemnú teplú bylinnú vôňu, pôsobí povznášajúco a relaxačne. Je to skvelá voľba na podporu prirodzeného pocitu počas PMS. Je vhodná aj pre ženy v menopauze.

sabtalove drevoSANTALOVÉ DREVO – SANDALWOOD

Santalum album (Kód: 363408 5 ml)

Tradične sa používa ako kadidlo pri náboženských obradoch a meditáciách. Pôsobí povznášajúco a relaxačne. Je cenený pre svoje hydratačné a upokojujúce vlastnosti na pokožku.

mrkvove semenaSEMENO MRKVY – CARROT SEED

Daucus carota (Kód: 308108 5 ml)

Tento esenciálny olej má mierne sladkú zemito-bylinnú vôňu. Tradične sa používa na podporu trávenia. 

 

skoricova koraŠKORICOVÁ KÔRA - CINNAMON BARK 5 ml

 

Škorica sa považuje za prospešnú na podporu funkcií kardiovaskulárneho a imunitného systému. Možno ju použiť rozriedenú na masáž čakier pre upokojujúci a relaxačný pocit.

 

helichrysumSLAMIHA – HELICHRYSUM

Helichrysum italicum (Kód: 356308 5 ml)

Jeho čerstvá zemitá bylinná vôňa povznáša myseľ. Kvety slamihy sú často nazývané večné alebo nesmrteľné. Zachovávajú si totiž i po uschnutí svoju farbu a krásu. 

 

smrek IdahoSMREK PICHĽAVÝ Z IDAHA - IDAHO BLUE SPRUCE

Picea pungens (Kód: 309308 5 ml)

Tento ihličnan sa pestuje, ťaží a destiluje na farme Young Living v severnom Idahu. Tento druh smreku obsahuje vysoké percento rastlinných zložiek alpha-pinene a limonénu. Pri lokálnej aplikácii uvoľňuje napäté a unavené svaly.

Napomáha dýchaciemu a nervovému systému. Jeho aromatické vplyvy pomáhajú otvoriť a uvoľniť emocionálne bloky, prinášajú tak pocit rovnováhy a uzemnenia. Tradične sa verilo, že  ovláda frekvenciu blahobytu. Tento olej prináša spomienky na vianočné stromčeky a behom sviatkov zosiľňuje v celom dome pocit útulnej atmosféry.

 

smrek ciernySMREK ČIERNY Z NORTHERN LIGHTS

Picea mariana (Kód: 531308 5ml)

Tento esenciálny olej pochádza z Young Living farmy Northern Lights v Britskej Kolumbii v Kanade. Na výrobu esenciálneho oleja sa parou destiluje celý strom.

Túto sýtu, drevitú, povzbudzujúcu vôňu môžete rozptyľovať počas meditácie, doma alebo v kancelárii na vytvorenie sviežej aromatickej atmosféry. Možno ho nanášať lokálne na zlepšenie vzhľadu suchej pokožky alebo na udržanie zdravo vyzerajúcej pokožky.

tea treeČAJOVNÍK - TEA TREE 15 ml

Melaleuca alternifoliaobjednať

Vďaka svojmu širokému spektru použitia je tento esenciálny olej vysoko cenený. Podporuje imunitný systém. V mnohých kultúrach je hlavným pilierom starostlivosti o pokožku.

Výťažok z Čajovníka sa často označuje ako čajovníkový olej (Tea Tree Oil). Povinná súčasť prírodnej domácej lekárničky.

tymianTYMIÁN – THYME

Thymus vulgaris (Kód: 365008 15 ml)

Vyznačuje sa teplou korenistou bylinnou vôňou, ktorá je silná a prenikavá. Je známy už odpradávna ako liečivá bylina. Obsahuje veľké množstvo thymolu. Thymol podporuje imunitnú, dýchaciu, tráviacu a nervovú sústavu a iné systémy tela. Je to jeden z najsilnejších antioxidantov

valerianaVALERIÁNA – VALERIAN

Valeriana officinalis (Kód: 364808 5 ml)

Koreň valeriány sa už tisícky rokov používa pre svoje upokojujúce a uzemňujúce účinky   navodzujúce emocionálnu rovnováhu. Posledné tri desaťročia sa skúmajú jej relaxačné účinky.

xiang maoXIANG MAO 

Cymbopogon citratus (Kód: 465808 5 ml)

V Taiwane známa ako „aromatická tráva na rýchle povzbudenie mysle" sa tradične využíva na osvieženie vzduchu v domácnosti, povzbudenie mysle a hydratáciu pokožky.

zazvorZÁZVOR – GINGER

Zingiber officinale (Kód: 355708 5 ml)

Jeho teplá korenistá vôňa dodáva energiu. V tradičnej východnej kuchyni je zázvor obľúbený vďaka podpornému účinku na tráviacu sústavu. Môže sa tiež použiť k dochucovaniu jedál.

Tipy a spôsoby použitia uvedené na stránke majú len informatívny charakter.Nenesieme žiadnu zodpovednosť za prípadné škody a problémy spôsobené zlým alebo neodborným použitím esenciálnych olejov a iných produktov Young Living. Skôr ako začneš používať esenciálne oleje prečítaj si o bezpečnom používaní. Nezabudni, že esenciálne oleje sú veľmi intenzívnou koncentráciou danej bylinky. Tieto tipy a návody neodporúčame vyskúšať s inými, menej kvalitnými esenciálnymi olejmi.

Rád si vyskúšaš nejaký olejček?Zavolaj nám alebo napíš :)

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

O nás

Moja láska k esenciám začala pred vyše 2 rokmi. Nebolo to však na prvú šupu :D. Objednala som si síce po prvom navoniavaní difuzér a štartovaciu sadu, ale... Čítaj ďalej>>>

Viki Vargová Tvoj poradca :)

Vnímala som, že sú oveľa viac, ako len vône. Hľadala som niečo voňavé na doplnenie rady produktov, ktoré využívam pri práci s klientmi aj pre seba. A moja intuícia ma nesklamala :) Ja som sa do nich "zamilovala" :-) a používam ich každodenne. Čítaj ďalej>>>

Lívia Mészárosová Terapeut, intuitívny kouč a lektor, www.studiolivia.sk

Populárne články

Referencie

Jedného dňa som odišla na prednášku o nich, ktorá bola veľmi zaujímavá a pre mňa prínosom. Nikdy neoľutujem rozhodnutie vyskúšať ich a aktívne používať. Nemám doma celý arzenál, len zopár kúskov, ale pre mňa predstavujú malý zázrak -zázrak z prírody. čitaj viac

Adriána Nedeczká učiteľka na základnej škole

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalej pre analytické účely a v prípade súhlasu aj pre retargeting (cielená reklama). Ďalšie informácie nájdeš  na stránke  Ako používame cookies