Esencie, ktoré pomôžu lepšie vidieť

Mäta - povinná výbava na jar a leto

mäta esenciálny olej.png

Dnes si povieme trošku o mäte - povinnej výbave na jar a leto. Dozvieš sa rôzne zaujíavé tipy a možnosti ako ju použiť.

Esenciálny olej z mäty pierornej (Peppermint) je výborný pri duševnej a fyzickej námahe. Prináša pocit elánu, vitality, regenerácie.

Čistý mätový esenciálny olej je tak silný a koncentrovaný, že na osvieženie ti postačí už jediná kvapka. Počas teplých dní je skvelá na schladenie sa, stačí si natrieť na zátylok alebo nakvapkať 1-2 kvapky na studený uterák a ten si priložiť na zátylok. Zaručene osvieži aj v tom najhorúcejšom dni.

Silná a osviežujúca vôňa mäty čistí a stimuluje. Podľa výskumov na Univerzite v Cincinnati sa zistilo, že vdychovanie mätovej esencie zvyšuje mentálnu presnosť o 28%. Preto je mäta výborným spoločníkom študentov najmä počas skúškového obdobia (namiesto mäty je možné použiť aj citrusové esencie ako citrón, pomaranč, mandarínku, ktoré taktieť zvyšujú koncentráciu).

Mäta sa výborne hodí aj na uvoľnenie dutín a podporu dýchacej sústavy. Či už sa priamo vdychuje z fľašky, dlane alebo sa rozprašuje v difuzéri.

Vďaka mätovej esencii podporíš svoje trávenie a môže ti priniesť úľavu pri akýchkoľvek tráviacich ťažkostiach (odskúšané, overené :)). Stačí si 1-2 kvapkami namasírovať brucho v smere hodinových ručičiek. Prípadne si rovno kvapnúť mätu do vody a vypiť.

Mäta nakvapkaná na vreckovku alebo akúkoľvek inú látku môže pomáhať zmierniť príznaky šoku (podobne ako zmes Deep Relief).

Vôňa mäty taktiež pomáha tlmiť pocity menejcennosti, neistoty a prehlbuje intuitívne schopnosti.

Je to jeden z olejčekov, ktorý berieme všade so sebou, najmä na dlhšie cesty autom. Výborne osviežuje šoférov :)
 

Hodí sa aj na potlačenie chuti do jedla. Stačí priamo vdychovať z fľašky 5-10x za deň.

Výborne sa kombinuje najmä s levanduľou, kde spoločne napomáhajú pri zmierňovaní bolestí hlavy a migrén.

Je nezanedbateľným spoločníkom pri a najmä po fyzickom cvičení, keď pomáha pri masáži uvoľňovať unavené svaly (podobne ako olejčeky Jedľa balzámová z Idaha, Gaultéria, Čierne korenie, Smrek a iné).

Mäta v rade Plus je skvelou voľbou v kuchyni. Ideálna ako doplnok stravy, stačí pridať do vegetariánskej gélovej kapsule 1-2 kvapky a užiť. Taktiež je to lahodné dochucovadlo, či už čaju, zákuskov, pudingov, smoothies a iných jedál a nápojov. Stačí zapojiť fantáziu a experimentovať :). 

Pokiaľ máš svoje vlastné skúsenosti s využitím mätovej esencie, podeľ sa s nami v komentároch :)

 

Zdroj: Kapesní pruvodce esenciální oleje, Aromaterapie od A po Z

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

Moja láska k esenciám začala pred vyše 5 rokmi. Nebolo to však na prvú šupu :D. Objednala som si síce po prvom navoniavaní difuzér a štartovaciu sadu, ale... Čítaj ďalej>>>

Viktória Vargová Váš poradca :)

Vnímala som, že sú oveľa viac, ako len vône. Hľadala som niečo voňavé na doplnenie rady produktov, ktoré využívam pri práci s klientmi aj pre seba. A moja intuícia ma nesklamala :) Ja som sa do nich "zamilovala" :-) a používam ich každodenne. Čítaj ďalej>>>

Lívia Mészárosová Terapeut, intuitívny kouč a lektor, www.studiolivia.sk

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalej pre analytické účely a v prípade súhlasu aj pre retargeting (cielená reklama). Ďalšie informácie nájdeš  na stránke  Ako používame cookies