Esencie, ktoré pomôžu lepšie vidieť

Silonky v skrini alebo voňavá lúka?

Čo sa Vám ako prvé vynorí v pamäti, keď niekto spomenie levanduľu? Mňa kedysi ako prvé napadli silonkové pančuchy naplnené sušenou levanduľou zavesené u babky v skrini. Nesmejte sa :). Vážne. Niektorí jej vôňu zbožňujú a iní ju naopak nemôžu ani cítiť.

Dnes, keď otvorím fľaštičku s levanduľovým esenciálnym olejom, vdýchnem čerstvú kvetinovú vôňu a predstavím si lúku plnú fialových kvietkov. Skúste sa aj vy na chvíľu pohrať s fantáziou a predstavte si miesto plné kľudu a harmónie. S levanduľou to nie je vôbec ťažké :).

Práve levanduľový esenciálny olej má nespočetné množstvo využití a mal by byť súčaťou každej domácnosti. Tento olejček sa získava parnou destiláciou z kvetov levandule.

levandulka obrTu nájdete pár mojich tipov ako využívam levanduľový esenciálny olej:

1.  1-2 kvapky vmasírujem na spodnú časť chodidiel alebo vzdadu na krku na pocit upokojenia.

2. dám si jednu kvapku levanduľového esenciálneho oleja na dlane a na vankúš pre lepší spánok. Dcére Nelinke zvyknem natrieť chodidlá pred spaním :).

3. ak ma uštipne napr. komár, nanesiem kvapku levandule na postihnuté miesto a rýchlo to pokožku ukľudní . Levanduľu som dávala aj otcovi na miesto, kde ho uštipli mravce, a to teda bola asi 2 cm rana a po pár dňoch sa to krásne zahojilo.

4. keď ma dlhšie svrbí pokožka, nanesiem si kvapku levandule na zmiernenie svrbenia.

5. na vlhkú utierku nakvapkám 2 kvapky levandule a vložím do sušičky na osvieženie a prevoňanie bielizne.

6. keď chcem doma vyčariť príjemnú atmosféru a upokojiť si napnutú myseľ alebo telo nakvapkám 4-5 kvapiek levandule do difuzéra. 

7. levanduľu si často natieram aj na oblasť brucha, keď pociťujem napätie alebo bolesť napríklad počas menštruácie alebo PMS.

8. keď už som spomínala tie silonky v úvode :) dám si niekoľko kvapiek levanduľového esenciálneho oleja na vatový tampón a vložím do skrine pre prevoňanie šatstva (mole našťastie nemáme :)).

 

Taktiež pridávam niekoľko ďalších tipov, ktoré zatiaľ nemám osobne odskúšané:

9. 2 kvapky levanduľového esenciálneho oleja votrite do podpazušia namiesto deodorantu (toto určite vyskúšam :)).

10. vtierajte niekoľko kvapiek levanduľového esenciálneho oleja do pokožky hlavy na podporu rastu vlasov a čistej pokožky bez lupín.

11. pokiaľ to v lete s opaľovaním trochu preženiete a spálite sa, vašej pokožke sa uľaví, keď nastriekate niekoľko kvapiek levandule s vodou (zmiešajte vodu a levanduľu v menšom rozprašovači a majte vždy po ruke).

12. dopriať si môžete aj relaxačný a upokojujúci kúpeľ pridaním 3-5 kvapiek levandule do teplej vody.

13. s kvapkou levanduľoveho esenciálneho oleja si môžete uvoľniť aj slzné kanáliky, pokiaľ si ju votriete cez nosný mostík.

14. levanduľa vám môže pomôcť aj pri zmiernení cestovnej nevoľnosti, pokiaľ si  votriete kvapku okolo pupka alebo za uši, poprípade dajte priamo na jazyk (nezľaknite sa tej chuti, nobelovku by za ňu asi nedostala, ale hlavne že pomôže :)).

Tak milí priatelia. Toto bolo zopár spôsobov ako môžete prakticky používať tohto skvelého pomocníka v podobe levanduľového esenciálneho oleja. Jeho použitie je ešte omnoho širšie, ale to už by bolo na dlho. Tento esenciálny olej je podľa mňa tým základom, ktorý by mal byť doma u každého. Je to však na vás :)

Tieto tipy som si pre vás pripravila aj vo vreckovej verzii na stiahnutie, aby ste ich mali vždy po ruke :). Stiahnuť si tipy môžete kliknutím tu>>>

Keď máte nejaké vlastné tipy na využitie levanduľového oleja, uvítam ich v komentároch pod článkom :).

 

Autorka: Viki Vargová

Tipy a spôsoby použitia uvedené na stránke majú len informatívny charakter. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za prípadné škody a problémy spôsobené zlým alebo neodborným použitím esenciálnych olejov a iných produktov Young Living. Skôr ako začnete používať esenciálne oleje prečítajte si o bezpečnom používaní. Nezabudnite, že esenciálne oleje sú veľmi intenzívnou koncentráciou danej bylinky. Tieto tipy a návody neodporúčame vyskúšať s inými, menej kvalitnými esenciálnymi olejmi.

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

Moja láska k esenciám začala pred vyše 5 rokmi. Nebolo to však na prvú šupu :D. Objednala som si síce po prvom navoniavaní difuzér a štartovaciu sadu, ale... Čítaj ďalej>>>

Viktória Vargová Váš poradca :)

Vnímala som, že sú oveľa viac, ako len vône. Hľadala som niečo voňavé na doplnenie rady produktov, ktoré využívam pri práci s klientmi aj pre seba. A moja intuícia ma nesklamala :) Ja som sa do nich "zamilovala" :-) a používam ich každodenne. Čítaj ďalej>>>

Lívia Mészárosová Terapeut, intuitívny kouč a lektor, www.studiolivia.sk

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalej pre analytické účely a v prípade súhlasu aj pre retargeting (cielená reklama). Ďalšie informácie nájdeš  na stránke  Ako používame cookies