Esencie, ktoré pomôžu lepšie vidieť

Tajná zbraň kráľovnej Kleopatry a moja nová láska. Čo majú spoločné?

kleopatra.jpg

Stalo sa to pred niekoľkými dňami. Volal kuriér (nie, nie on je tým vyvoleným :D). Nedočkavo otvorím balík, chytám tubu do ruky a buuum, celý obsah vypadne na dlážku. Hrôzou lapám po dychu, no našťastie to všetci prežili. Štyri malé poklady a medzi nimi i on...

Osobne ho poznala i Kleopatra, ktorá  napriek tomu, že nebola príliš krásna, dokázala očariť a ovplyvňovať aj takých velikánov, akými boli Caesar či Marcus Antonius. Hovorí sa, že mala tajnú zbraň, ktorú využívala pri zvádzaní a získavaní vplyvu.

A o čom je teda reč? Z tuby zrejme nevytiahnem žiadneho chlapa. Hádaš správne, reč je o esenciálnom olejčeku. A to nie hocijakom. Jeho omamná vôňa Ťa zavedie do čarovnej exotickej krajiny i uprostred betónovej ďžungle. A to nekecám. 

Mojou novou láskou sa stal jazmín, presnejšie esenciálny olej Jazmín. Je zaujímavé, že keď som ho navoniavala pred pár mesiacmi, tak sa mi tá vôňa ani trochu nepáčila. Pripadala mi príliš ťažká a ženská :D. A teraz sa jej neviem nabažiť. Myslím, že na túto vôňu treba byť vnútorne pripravený a ja práve teraz potrebujem podporiť moju ženskú energiu. A na to je jazmín ako stvorený.

Tento olejček je trochu zvláštny, lebo v skutočnosti ani nie je esenciálnym olejom ale skôr čistou esenciou jazmínu. Získava sa vyluhovaním z kvetov. Možno Ťa prekvapí, že na výrobu jedného kilogramu čistého jazmínového oleja je potrebných približne tisíc kilogramov jazmínu alebo 7,9 miliónov čerstvých, nerozvinutých kvetov. Wau. To je teda hodne. Dokážeš si také množstvo vôbec predstaviť?

jazmínKvety jazmínu sa musia zbierať pred východom slnka, inak väčšina vône vyprchá. A keď sa kvety náhodou pomačkajú, taktiež sa zhoršuje ich kvalita. 1 kilogram čistého jazmínového oleja môže stáť 2400 až 9000 dolárov. Pre porovnanie, jeden kilogram syntetického jazmínového oleja sa dá bežne kúpiť za 7 dolárov. Samozrejme však nemá rovnakú terapeutickú kvalitu (dovolím si pochybovať či vôbec môže mať niečo s kvalitou spojené...), nieto ešte hodnotu ako čistý jazmínový olej. 

Keď sa nadýchnem z fľaštičky, mám potrebu ihneď zatvoriť oči a celým telom precítiť tú vôňu. Mám pocit akoby ma tá vôňa celú zahalila do akéhosi tajomného plášťa, pociťujem príjemné uvoľnenie a moja myseľ má chuť lietať :)

A keďže poznám čistotu týchto esenciálnych olejčekov, tak si ho s kľudným svedomím natieram na celé telo. Zvyknem si aj kvapnúť jazmín do dlane dominantnej ruky, priložím druhú ruku a zaktivujem si krúživými pohybmi olejček, potom si ho rozotriem po celom tele. Do vlasov, na tvár, krk... Tá vôňa si to vyžaduje a presne Ťa navedie kam si ju máš natrieť. Ťažko sa tie pocity opisujú, mne to však pripadá božské.

Myslím si, že tento jazmínový olejček je jedným z tých, ktoré výrazne dokážu podporiť pocity sebavedomia a sebelásky na všetkých úrovniach. Lásku k svojim myšlienkam, pocitom a neposlednom rade i lásku k svojmu telu. Tento olejček je jedným z tých, ktoré majú veľmi vysokú vibračnú úroveň, nad 700. Mám také tušenie, že moja malá 5 ml láska sa u mňa dlho neohreje. Zaručene však príde po nej ďalšia.

Zaviedla som si taký malý rituál a pravidelne sa kúpem, resp. sprchujem s jazmínovým olejčekom. A čo presne robím? Na celé telo si rozotriem niekoľko kvapiek jazmínového oleja, a pustím na seba horúcu vodu a plne si užívam prítomný okamih. Zabudnem v tej chvíli na celý svet a zostávam tam len ja a moje telo obklopené blahodarnou vôňou. Je to fantastické a stojí za to vyskúšať.

Pokiaľ si pripravená a vedomá ženadovoľ si zažiť tento malý "zázrak" a podporiť v sebe ženskosť, harmóniu, naladenie a uvedomiť si svoju hodnotu a lásku k sebe samej.

A pokiaľ si muž, čo číta tento článok :), môžeš svoju partnerku potešiť krásnym darčekom v podobe jazmínového olejčeka. Dokážeš jej tak vyjadriť nielen svoju lásku, ale i to, že si ju vážiš a podporuješ v nej skutočnú bohyňu, ktorou je každá jedna žena...

Autorka: Viki Vargová

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

Moja láska k esenciám začala pred vyše 5 rokmi. Nebolo to však na prvú šupu :D. Objednala som si síce po prvom navoniavaní difuzér a štartovaciu sadu, ale... Čítaj ďalej>>>

Viktória Vargová Váš poradca :)

Vnímala som, že sú oveľa viac, ako len vône. Hľadala som niečo voňavé na doplnenie rady produktov, ktoré využívam pri práci s klientmi aj pre seba. A moja intuícia ma nesklamala :) Ja som sa do nich "zamilovala" :-) a používam ich každodenne. Čítaj ďalej>>>

Lívia Mészárosová Terapeut, intuitívny kouč a lektor, www.studiolivia.sk

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalej pre analytické účely a v prípade súhlasu aj pre retargeting (cielená reklama). Ďalšie informácie nájdeš  na stránke  Ako používame cookies