Esencie, ktoré pomôžu lepšie vidieť

Zrodený z legendy

thieves- zlodeji zrodený z legendy.png

Jedna z najúžasnejších zmesí s nespočetnými možnosťami použitia sa zrodila z legendy o 4 zlodejoch – obchodníkoch.

V 15 storočí cez Paríž cestovala skupinka obchodníkov s korením. Nanešťastie vypukol mor a nemohli sa z mesta dostať. Minuli sa im všetky zásoby s korením a kvôli prežitiu sa rozhodli kradnúť. Okrádali obete moru. A nenakazili sa. Mali svoj tajný recept...

Vďaka ich tajnému receptu sa im podarilo prežiť a dokázali sa ochrániť pred ničivým morom. Čoskoro ich však chytili a mohli si vybrať či prezradia svoj tajný recept alebo zomrú. Vybrali si život. A tak nejak sa začal príbeh Thievesu :)

Dr. Gary Young (zakladateľ a vášnivý milovník čistých esenciálnych olejov) skúmal tieto tajné recepty a na ich základe vytvoril zmes Thieves (Zlodeji). Je to jedna z mojich obľúbených zmesí, ktorú využívam aj pri svojej malej dcére, keď si napr. dáku „neplechu“ dotiahne zo škôlky.

Zmes esenciálneho oleja Thieves je vytvorená z ingrediencií ako klinček, citrón, škorica, eukalyptus úzkolistýrozmarín. Ich vzájomná kombinácia je veľmi vydarená a najmä účinná.

Účinnosť potvrdená štúdiami

Uskutočnili sa viaceré štúdie na Weberovej štátnej univerzite v Utahu, ktoré preukázali výnimočnú silu Thievsu. Zmes rozprašovaná v difuzéru dokázala v priebehu 12 minút zničiť min. 99,96% gram-negatívnych baktérií Pseudomonas aeruginosa (kolonizujú hlavne sliznice dýchacieho a močového ústrojenstva) a behom 20 minút 99,3% gram-pozitívnych baktérií Micrococus luteus (môžu vyvolávať ochorenia najmä u pacientov so zníženou imunitou).

Ďalšie štúdie sa uskutočnili na  na Ulsterskej univerzite v Severnom Írsku, kde sa zistilo, že počas difúzie Thievsu do komory s 210 kolóniami baktérií, esenciálne oleje znižili všetkých 210 kolónií.

Thieves pre bezpečnú domácnosť

Thieves je bezpečnou a vhodnou prírodnou alternatívou aj k dráždivým chemikáliám a čistiacim prostriedkom.

V Young Living je celá rada produktov práve s obsahom Thievsu – samotná zmes Thieves, dezinfekčný sprej Thieves, zubná pasta, prací gél, gél na ručné umývanie, čistič ruky bez potreby vody, čistiaci prostriedok pre domácnosti, peniace mydlo Thieves, ústna voda, zubná niť (všetky výrobky si môžeš pozrieť v online katalógu, od strany 57).

Použitie Thievesu

  • Posilňovanie imunitného systému
  • Podpora celkového pocitu zdravia
  • Rozprašovanie v difuzéri na prečistenie, prevoňanie miestnosti
  • Povrchové používanie na masáže, pri zdravotných výzvach
  • Pridaním pár kvapiek do umývačky sa môže dosiahnuť dôkladnejšie umytie a odstránenie zápachov
  • Na osvieženie bielizne stačí pridať pár kvapiek na vlhkú utierku a vložiť do sušičky
  • Na vnútorné užívanie s produktovou radou Plus (Thieves Plus)
  • A mnoho ďalších

 

Pri aplikácii na pokožku sa doporučuje riediť v základovom oleji V6 od Young Living alebo v inom panenskom rastlinnom oleji (osobne najviac využívam tachyonizovaný kokosový olej najmä keď natieram Thieves dcére, sama si ho na chodidlá dávam často aj nezriedený).

 

Thieves je veľmi užitočný aj pri riešení psychických blokov, programov, ktoré nám bránia sa v živote naplno rozvinúť a využívať svoj potenciál. Má totiž úžasnú vlastnosť a to tú, že dokáže „ukradnúť“ stĺp, ktorého sa silou mocou držíme. Na lepšie pochopenie, predstav si, že máš v hlave nejaký vzorec správania, ktorý si sa naučil v detstve, ale už ti neslúži.

Nevieš, resp. nechceš sa ho vzdať, aj keď je ti už nanič a môže ti dokonca nevedomky ubližovať. Ale je predsa tvoj! Tak sa ho držíš ako toho stĺpu a nie a nie sa ho pustiť. Tak Thieves spraví niečo iné. Vezme ti ten stĺp a už sa nebudeš mať čoho držať.

Samozrejme nefunguje to tak úplne jednoducho, že si raz alebo párkát „načuchneš“ alebo natrieš Thieves a máš po problémoch. Je tu potrebná vedomá práca na sebe a naozaj pravidelné používanie jednak esenciálnych olejov ako aj ďalších vysokovibračných produktov (mne sa osvedčili napr. prívesok mini-V, silica disky a pod.).

Ak máš aj ty svoje skúsenosti s Thievesom, podeľ sa s nami v komentároch!

Napísala: Viki Vargová

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

Moja láska k esenciám začala pred vyše 5 rokmi. Nebolo to však na prvú šupu :D. Objednala som si síce po prvom navoniavaní difuzér a štartovaciu sadu, ale... Čítaj ďalej>>>

Viktória Vargová Váš poradca :)

Vnímala som, že sú oveľa viac, ako len vône. Hľadala som niečo voňavé na doplnenie rady produktov, ktoré využívam pri práci s klientmi aj pre seba. A moja intuícia ma nesklamala :) Ja som sa do nich "zamilovala" :-) a používam ich každodenne. Čítaj ďalej>>>

Lívia Mészárosová Terapeut, intuitívny kouč a lektor, www.studiolivia.sk

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalej pre analytické účely a v prípade súhlasu aj pre retargeting (cielená reklama). Ďalšie informácie nájdeš  na stránke  Ako používame cookies